Konfraternia Rycerska jest bractwem rycerskim działającym w Krakowie już od ponad dziesięciu lat. Jeśli jesteś chłopczykiem my zrobimy z Ciebie rycerza! Nauczysz się władać bronią białą, strzelać z łuku, jeździć konno i kuć zbroje. Poza tym czeka Cię wiele atrakcji, pokazy, wyjazdy i turnieje. Jeśli jesteś zafascynowany średniowieczem i rycerskim heroizmem Konfraternia jest idealnym miejscem dla Ciebie. Poznasz tu wielu wspaniałych ludzi którzy nigdy nie zostawią Cię w potrzebie i zawsze będą stanowili Twoją rycerską brać. W Konfraterni poznasz średniowiecze takim jakim było naprawdę, także kobiety lub bardziej wysublimowane osoby znajdą w naszym bractwie coś dla siebie. Dziewczęta uczą tańców dworskich i muzyki średniowiecznej. Dla nas kultura średniowiecza jest wciąż żywa a rycerskie ideały są najcenniejszą wartością. 

 

       Naszym niewątpliwym atautem jest posiadanie doskonale wyposażonej kuźni, dzięki której każdy członek bractwa pod okiem doświadczonych starszych braci może sam sobie stworzyć pełną zbroję płytową. Nasze doświadczenie w wykuwani zbroii zbieramy już od ponad dekady dlatego też jesteśmy w stanie strzorzyć elementy opancerzenia godne płątnerskich mistrzów których usługi słono koszują. 

                                                        Oto warsztat Konfraterni Rycerskiej                          

                       

        

        Dzięki naszej współpracy ze skołą podstawową nr. 37 w Krakowie dwa razy w tygodniu mamy do pełnej dyspozycji sale gimnastyczną gdzie szlifujemy technikę włądania bronią białą. 

 

                                                                                          Nasze treningi:)

                                             

                                             

 
             Jeśli Cię zainteresowaliśmy przyjdź do szkoły podstawowej nr. 37 na Osiedlu Stalowym w Krakowie. Spotykamy się we wtorki i piątki o godzinie 18:30.   

  

Kontakt: konfraternia@interia.eu

Zapraszamy również na nasz fanpage            https://www.facebook.com/KonfraterniaRycerska/?fref=ts

 

 

 
 
wszelkie prawa zastrzeżone Konfraternia Rycerska 2009 design: A.K. Lorenc